vivalavita - żyj zdrowo

<< wstecz

Osobisty dietetyk

Za 8 dni Święto hot-doga
Data publikacji: 2014-12-04     
Autor: mgr Izabela Auszadniczek, Dietetyk VivaLaVita.pl
Ocena: 5

Umysł na diecie – psychika wpływa na proces chudnięcia!

Umysł na diecie – psychika wpływa na proces chudnięcia!

Decydując się przejść na dietę odchudzającą skupiamy się przede wszystkim na liczeniu kalorii oraz aktywności fizycznej. Zapominamy jednak, że duże znaczenie ma nasze nastawienie do procesu redukcji masy ciała. Nasz stan psychiczny odgrywa tutaj ważną rolę i może pomóc w szybszym tempie osiągnąć oczekiwany cel.

Walkę o wymarzoną sylwetkę należy zatem zacząć od pracy nie tylko nad ciałem, ale również nad umysłem, aby stał się on naszym sprzymierzeńcem w podjętych działaniach.

Na początku warto odpowiedzieć sobie na poniższe pytania, które pomogą nam wytrwać na diecie i z niej nie zrezygnować.

1.  Dlaczego chcę schudnąć?

2. Co mi da bycie szczupłą?

3. Co wtedy może się zmienić?

4. Do czego jest mi to potrzebne?

Odpowiedzi na podane pytania mogą być różne „chcę schudnąć” - nie tylko dlatego, ponieważ „chcę być szczupła”, warto zastanowić się głębiej nad znaczeniem tego pytania. Co mi da to, że zastosuję dietę redukcyjną? Jakie mogą być z tego korzyści? – radość, pewność siebie, lepsze zdrowie, spełnienie swoich ambicji, a może poprawa samopoczucia?

Udzielając odpowiedzi na powyższe pytania można znaleźć swoją wewnętrzną motywację do podjęcia diety.

Pomóc w osiągnieciu sukcesu może tak zwana wizualizacja, czyli wyobrażanie sobie siebie w przyszłości na przykład w wymarzonym ubraniu o mniejszym rozmiarze lub po prostu z szczupłą sylwetką . „Chodzenie z głową w chmurach”, pomaga i warto to robić raz dziennie każdego dnia diety. Oczywiście przy tym należy też twardo stąpać po ziemi.

Przede wszystkim pewne zmiany należy wprowadzić TYLKO DLA SIEBIE. Często wiele osób, chce poprawić wygląd swojej sylwetki dla partnera. Psychologowie uważają, że jest to błąd, ponieważ mamy bardzo ograniczony wpływ na to, co czują inne osoby i jeśli partner nie dostrzeże zmiany, jaka się dokonała można odczuć to jako wewnętrzną porażkę. Tym samym zrezygnować z diety oraz ćwiczeń i wrócić do „starego” trybu życia.

Z tego powodu należy znaleźć inną motywację i przede wszystkim zmienić się dla siebie! A taki sukces, który jesteśmy w stanie osiągnąć powoduje wytwarzanie hormonu – dopaminy, który daje uczucie szczęścia. A to nie zależy zatem od innych, ponieważ możemy je dostarczyć sobie sami.

Przygotowując się do rozpoczęcia diety należy dobrze wszystko zaplanować. Zaczynając od dobrego, pozytywnego nastawienia. Zmiana trybu życia nie powinna wiązać się z wyrzeczeniami i traktowaniem na przykład diety, jako drastycznego okresu, podczas którego będziemy się katować. Taka modyfikacja może przynieść nam wiele satysfakcji i sukcesów.

Jak osiągnąć założony cel?

1. Zaangażuj się w 100%

2. Nie trać wiary w siebie

3. Miej dobre nastawienie – myśl pozytywnie

4. Nie trać głowy, gdy coś pójdzie nie po Twojej myśli

5. Znajdź radość w procesie odchudzania

6. Zrób to wyłącznie dla siebie

7. Zaplanuj wszystko dokładnie

8. Stosuj zasadę „krok po kroku” – stopniowe odchudzanie daje najlepsze efekty!

<< wstecz
Pełna wersja vivalavita.pl | Informacje

Copyright © VivaLaVita
Login:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się FB