vivalavita - żyj zdrowo

<< wstecz

Osobisty dietetyk

Za 5 dni Międzynarodowy Dzień bez Kupowania

Autor: Dietetyk VivaLaVita.pl VivaLaVita.pl Izabela Auszadniczek
Ocena: 5

Światowy Dzień Serca (25 września)

Światowy Dzień Serca

„Jeden Świat, Jeden Dom, Jedno Serce” - pod takim hasłem obchodzimy w tym roku Światowy Dzień Serca. Wydarzenia to odbywa się po raz XII w wielu miastach w Polsce i w ponad 100 krajach na całym świecie. Co roku na choroby serca umiera ponad 17 mln osób na świecie.

O sercu mówi się wiele od dawna jako symbolu, ale ostatnio coraz częściej poświęca się zdrowiu serca. Na świecie obserwuje się wzrost zachorowalności na choroby serca (choroba wieńcowa, zawał serca), co związane jest w dużej mierze z niewłaściwym postępowaniem zdrowotnym. Ludzie zbyt często narażają swoje serca na kontakt ze szkodliwymi czynnikami. Zdrowe serce to dłuższe życie, warto więc wiedzieć, jak o nie dbać i czego należy się wystrzegać.

Głównymi wrogami serca są: podwyższone stężenie cholesterolu we krwi, nadciśnienie tętnicze, otyłość, dieta obfitująca w tłuszcze nasycone, stres, depresja, palenie tytoniu oraz mała aktywność fizyczna.

Zachęcamy do skorzystania z naszego portalu w celu ułożenia odpowiedniej diety, aby zmienić swoje nawyki żywieniowe i zdrowo się odżywiać.

<< wstecz
Pełna wersja vivalavita.pl | Informacje

Copyright © VivaLaVita
Login:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się FB