vivalavita - żyj zdrowo

<< wstecz

Osobisty dietetyk

Jutro Dzień Babci
Data publikacji: 2016-06-21     
Autor: mgr Izabela Auszadniczek, Dietetyk VivaLaVita.pl
Ocena: 5

Rodzicu, czy wiesz co Twoje dziecko je w szkole? – Program „Warzywa i owoce w szkole”, czerwiec, 2016 r.

Rodzicu, czy wiesz co Twoje dziecko je w szkole? – Program „Warzywa i owoce w szkole”, czerwiec, 2016 r.

Duży wpływ na kształtowanie nawyków żywieniowych mają rodzice. Często to oni przygotowują posiłki dzieciom do szkoły. Jednak w wielu przypadkach najmłodsi otrzymują pieniądze i kupują w sklepie wybrane przez siebie produkty. Mimo, że w sklepikach szkolnych nie można otrzymać tak zwanego „śmieciowego jedzenia”, to jest ono nadal dostępne w sklepach poza szkołą. Z tego powodu rodzice powinni baczniej przyglądać się, co jedzą ich dzieci w szkole.

Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ zły dobór produktów w diecie, szczególnie dzieci w okresie szkolnym może przyczyniać się do rozwoju wielu chorób w tym nadwagi, otyłości, a nawet niedożywienia. Tak, więc warto do ich codziennego jadłospisu włączać owoce i warzywa, które mogą być spożywane między głównymi posiłkami na przerwach w szkole.

Program „Owoce i warzywa w szkole” promuję tę ideę i przekonuje, że warto przyjrzeć się temu, po jakie produkty sięgają najmłodsi na przerwach w szkole, a także przekonuje, że dla przykładu marchewka lub jabłko to doskonały wybór na  przekąskę między lekcjami. Na potrzeby programu powstał spot, w którym Julia Kamińska i Jarosław Boberek w klipie skomponowanym przez Andrzeja Smolika promują akcję.

Paweł Kocon, dyrektor Biura Komunikacji Agencji Rynku Rolnego  zaznacza, że: „wierzymy, że wyrobienie w dzieciach prawidłowych nawyków żywieniowych leży przede wszystkim po stronie rodziców, stąd pomysł, aby to właśnie do nich skierować komunikację . Nie chcieliśmy jednocześnie, aby akcja odebrana została jako nudna i pouczająca, dlatego zdecydowaliśmy się na trochę zabawniejsze potraktowanie tematu oraz zaproszenie do współpracy aktorów znanych grupie docelowej z dubbingowanych przez nich filmów dla dzieci. Ich talenty wokalne i komediowe znakomicie wzbogaciły przekaz”.

<< wstecz
Pełna wersja vivalavita.pl | Informacje

Copyright © VivaLaVita
Login:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się FB