vivalavita - żyj zdrowo

<< wstecz

Osobisty dietetyk

Jutro Dzień Babci
Data publikacji: 2016-06-21     
Autor: mgr Izabela Auszadniczek, Dietetyk VivaLaVita.pl
Ocena: 5

Pobijmy rekord oddawanej krwi! – Wielki Piknik Krwiodawstwa, 25 czerwca, 2016 r.

Pobijmy rekord oddawanej krwi! – Wielki Piknik Krwiodawstwa, 25 czerwca, 2016 r.

Podczas Wielkiego Pikniku Krwiodawstwa, który organizuje Klub HDK PCK "Strażak" we współpracy z Powiatem Warszawskim Zachodnim odbędzie się kolejna próba pobicia rekordu Polski w ilości oddanej honorowo krwi. Rok  temu udało się zebrać aż 178 litrów krwi od 397 uczestników akcji. W tym roku postarajmy się, aby zebrać jej jeszcze więcej!

Impreza odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Wojewody Mazowieckiego. W trakcie pikniku do dyspozycji chętnych do oddania krwi będzie 5 ambulansów, przystosowanych do badań oraz oddawania krwi. Będą znajdować się również stanowiska stacjonarne, które zostaną ulokowane w budynku Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Tak, więc warto w sobotę 25 czerwca 2016 roku przyjść na ul. Poznańską 129/133 w Ożarowie Mazowieckim, tuż obok siedziby Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Rejestracja dawców krwi będzie odbywać się od  9.00 do 16.00. Każda osoba, która odda krew będzie mogła otrzymać w tym dniu zwolnienie z pracy.

Dodatkowo uczestnicy otrzymają w prezencie czekoladę i będą mogli skosztować pysznej wojskowej grochówki. Otrzyma także od organizatorów medal okolicznościowy i los na loterię, w której będzie można wygrać między innymi sprzęt AGD, czy vouchery na zwiedzanie PGE Narodowego.

Ponadto na uczestników czeka wiele atrakcji takich jak pokazy kulinarne, miasteczko ruchu drogowego i wiele innych. Jednak najważniejszym aspektem akcji jest dzielenie się krwią, ponieważ to coś najcenniejszego, co możemy podarować tym, którzy jej potrzebują.

<< wstecz
Pełna wersja vivalavita.pl | Informacje

Copyright © VivaLaVita
Login:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się FB