vivalavita - żyj zdrowo

<< wstecz

Osobisty dietetyk

Za 3 dni Dzień Babci
Data publikacji: 2016-06-21     
Autor: mgr Izabela Auszadniczek, Dietetyk VivaLaVita.pl
Ocena: 5

Pierwsza w Polsce jadłodzielnia! – nie marnuj żywności, podziel się nią

Pierwsza w Polsce jadłodzielnia! – nie marnuj żywności, podziel się nią

Foodsharing dotarł do Polski. W Warszawie właśnie otworzono pierwszy punkt, gdzie można przynieść żywność i podzielić się z nią z innymi. Jest to główna idea akcja, która ma na celu zaprzestanie marnowania żywności. Dzielenie się żywnością z innymi nie tylko pomaga tym, którym zalegają różne produkty spożywcze w lodówkach czy szafkach, ale też potrzebującym.

Oprócz tego, że w specjalnie stworzonej jadłodzielni będzie można przynieść aktualnie niepotrzebną nam, a zakupioną już żywność to pomysłodawcy punktu pozwalają również zabrać to, co jest nam w danej chwili potrzebne.

W Polsce rocznie marnowana jest bardzo duża ilość jedzenia, warto zatem przeciwstawić się temu i rozsądnie robić zakupy lub dzielić się produktami, których nie jesteśmy w stanie zużyć z innymi. Obecnie odwiedzić jadłodzielnie można jedynie w Warszawie, jednak planowane jest otworzenie tego typu punktów w różnych miastach Polski.

Jadłodzielnia w Warszawie znajduje się przy ulicy Stawki 5/7 na wydziale Psychologii UW. Zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca i nie marnowania żywności.

<< wstecz
Pełna wersja vivalavita.pl | Informacje

Copyright © VivaLaVita
Login:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się FB