vivalavita - żyj zdrowo

<< wstecz

Osobisty dietetyk

Za 4 dni Dzień Babci

Autor: Dietetyk VivaLaVita.pl VivaLaVita.pl Izabela Auszadniczek
Ocena: 5

Międzynarodowy Dzień Reumatyzmu (12 października)

Międzynarodowy Dzień Reumatyzmu

Co roku już obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Reumatyzmu. W tym dniu należy zwrócić uwagę na znaczenie choroby nie tylko w życiu starszych, ale i młodych osób. W wielu miejscach w Polsce, między innymi w oddziałach reumatologii można skorzystać z porad i badań w kierunku choroby.

12 października w Warszawie w Instytucie Reumatologii będą organizowane warsztaty, wykłady, pokazy i spotkania z ekspertami dotyczące reumatyzmu – WSTĘP WOLNY. Warto sprawdzić, czy w naszych miejscach zamieszkania są organizowane takie spotkania z lekarzami i specjalistami.

Szacuje się, że w Polsce cierpi na tą chorobę aż 20% ludności. Reumatyzm znacząco obniża, jakość życia, charakterystycznymi objawami reumatyzmy są bóle mięśni i stawów. Głównym celem leczenia jest łagodzenie objawów choroby, za pomocą diety można zminimalizować ich nasilenie. choroba powoduje zaburzenia funkcji stawów oraz uszkodzenie narządów wewnętrznych, co może być w późniejszym czasie przyczyną kalectwa, a nawet doprowadzić do śmierci.

<< wstecz
Pełna wersja vivalavita.pl | Informacje

Copyright © VivaLaVita
Login:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się FB