vivalavita - żyj zdrowo

<< wstecz

Osobisty dietetyk

Za 11 dni Tłusty Czwartek
Data publikacji: 2015-07-27     
Autor: mgr Izabela Auszadniczek, Dietetyk VivaLaVita.pl
Ocena: 5

KONKURS VivaLaVita! - Wygraj książkę Beaty Pawlikowskiej z serii „W dżungli zdrowia” - „Największe kłamstwa naszej cywilizacji”

KONKURS VivaLaVita! -  Wygraj książkę Beaty Pawlikowskiej z serii „W dżungli zdrowia” - „Największe kłamstwa naszej cywilizacji”

Pod wydawnictwem Burda książki w kwietniu 2015 roku miała swoją premierę najnowsza książka polskiej pisarki, autorki wielu książek podróżniczych, znanej dziennikarki oraz fotografki Beaty Pawlikowskiej - „Największe kłamstwa naszej cywilizacji” z serii „W dżungli zdrowia”. 

Jedna z najbardziej znanych podróżniczek w swojej książce na podstawie zebranego doświadczenia oraz obserwacji opisała, jaki wpływ na nasz organizm miał rozwój cywilizacji. Można znaleźć w niej wiele ważnych informacji dotyczących żywności oraz żywienia. Autorka szczególną uwagę zwraca na niekorzystny wpływ na stan zdrowia wysokoprzetworzonych produktów. Opisuje między innymi w jaki sposób oddziałuje na naszą podświadomość reklama oraz jak bardzo przetwarzana jest żywność, która trafia sklepów, zaczynając już od hodowli zwierząt na farmach.

Pisarka porusza również tematy dotyczące składu i etykiet produktów oraz daje praktyczne porady jak zadbać o swoje samopoczucie, poprawić funkcjonowanie organizmu i zmienić swoje nawyki żywieniowe na lepsze.

Fragment książki:

„Czasem myślę, że ludzkość w naszej części świata zatraciła się w pogoni za zyskiem. Wyprzedała wszystkie swoje diamenty, w zamian przyjmując tanie, plastikowe paciorki w hurtowych ilościach.  Prawda zagubiła się w dżunglach bilansów zysków i strat. A my zostaliśmy w dżungli śmieci, na które ciągle ktoś nakleja kolorowe nalepki, żeby je lepiej sprzedać. Soki owocowe w kartonach, kremy przeciwsłoneczne z filtrem, przemysłowe hodowle mięsa, suplementy diety, syrop glukozowo-fruktozowy, biały cukier, aspartam, glutaminian sodu, oleje roślinne, alkohol, margaryna. Witaj w świecie wielkich kłamstw.”.

KONKURS - wygraj książkę!

Załóż bezpłatne konto na naszym portalu, zaloguj się i w komentarzu poniżej tej aktualności o konkursie odpowiedz na pytanie:

W jaki sposób dbasz o swoje zdrowie?

Spośród komentarzy wybierzemy najciekawszy. Zwycięzca otrzyma książkę Beaty Pawlikowskiej „Największe Kłamstwa naszej cywilizacji”.

Konkurs trwa od 21.07.2015 r do 28.07.2015 r. 

Zwycięzca zostanie poinformowany o wygranej mailowo, a także w ostatnim komentarzu pod aktualnością o konkursie 29.07.2015 r.

Wydawnictwo książkowe Burda Książki istnieje od ponad dwudziestu lat. W ofercie posiaają ponad 1200 tytułów, obecnie wydają ponad 300 pozycji rocznie. Są one opatrzone brandami Burda Książki i National Geographic. Chcesz się zrelaksować, poznać świat, ciekawych ludzi, zasięgnąć porady albo przyrządzić smakowite danie – zapoznaj się z katalogiem książek!

<< wstecz
Pełna wersja vivalavita.pl | Informacje

Copyright © VivaLaVita
Login:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się FB