vivalavita - żyj zdrowo

<< wstecz

Osobisty dietetyk

Za 4 dni Dzień Babci

Autor: Dietetyk VivaLaVita.pl Izabela Auszadniczek
Ocena: 5

Dzień Zdrowego Śniadania (8 listopada)

Dzień Zdrowego Śniadania

Śniadanie jest podstawowym posiłkiem w ciągu dnia. Dostarcza energii na jego początek, powinno więc być źródłem podstawowych składników odżywczych. Śniadanie musi składać się z białka, węglowodanów złożonych, dodatku warzyw oraz owoców. Nie powinny w nim dominować tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, ani cukry proste, ponieważ w szybkim tempie zrobimy się głodni. Należy je jeść codziennie, bezpośrednio po przebudzeniu.

8 listopada organizowane są również akcje poświęcone podnoszeniu wiedzy na temat spożywania zdrowego śniadania. Dotyczy to zwłaszcza dzieci, które bardzo często na śniadanie wybierają słodkie przekąski. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji i zadbania o to, aby najważniejszy posiłek w ciągu dnia był zjadany codziennie. 

W Polsce ruszyła akcja organizowana przez Partnerstwo dla Zdrowia, które przygotowało program edukacyjny „Śniadanie daje moc”, skierowaną szczególnie do uczniów klas podstawowych.  Zachęca się każdą szkołę do tego, aby 8 listopada wszystkie dzieci zjadły wspólnie zdrowy posiłek.

Nazwa dnia nie została wybrana przypadkowo, ponieważ tego dnia w Europie obchodzi się Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

<< wstecz
Pełna wersja vivalavita.pl | Informacje

Copyright © VivaLaVita
Login:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się FB