vivalavita - żyj zdrowo

<< wstecz

Osobisty dietetyk

Za 18 dni Międzynarodowy Dzień Piwa

Autor: Dietetyk VivaLaVita.pl
Ocena:

Dzień Kultury Fizycznej (22 czerwca)

Dzień Kultury Fizycznej

22 czerwca jest obchodzony narodowy Dzień Kultury Fizycznej. Jest on związany z kulturą społeczeństwa, na którą składa się troska o własne samopoczucie, zdrowie psychiczne oraz fizyczne. Obejmuje rozwój sprawności i wydolności fizycznej, a także kształtowanie poprawnej postawy ciała. Kultura fizyczna ma duży związek z aktywnością fizyczną warunkującą w znacznym stopniu wygląd naszej sylwetki. Wpływa na stan zdrowia, zwiększając także odporność organizmu.

 

W tym dniu należy zachęcić jak największą liczbę osób do szerzenia i praktykowania na co dzień aktywności fizycznej. Wypoczynek czynny nie tylko poprawi nasza kondycję fizyczną, ale także pozwoli odpocząć od pracy, rozładowując napięcie z nią związane. Trzeba również pamiętać, że podczas jakiejkolwiek aktywności ruchowej wydzielają się hormony szczęścia (endorfiny) – poprawiające nasz nastrój.

Korzyści związanych z uprawianiem sportu jest bardzo dużo. Bądźmy aktywni fizycznie nie tylko 22 czerwca podczas Dnia Kultury Fizycznej, ale codziennie przynajmniej przez 30 minut!

<< wstecz
Pełna wersja vivalavita.pl | Informacje

Copyright © VivaLaVita
Login:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się FB