vivalavita - żyj zdrowo

<< wstecz

Osobisty dietetyk

Za 15 dni Międzynarodowy Dzień Piwa

Autor: Dietetyk VivaLaVita.pl Katarzyna Fizia
Ocena: 5

Dzień bez Opakowań Foliowych (23 stycznia)

Dzień bez Opakowań Foliowych

23 stycznia obchodzone jest bardzo proekologiczne święto, czyli Dzień bez Opakowań Foliowych. Zamiast reklamówek i jednorazowych siatek powinniśmy zaopatrzyć się w  naturalne torby wielokrotnego użytku. Co roku na świecie zużywa się około 60 milionów ton jednorazowych siatek. Rozkład jednej plastikowej torby trwa nawet 500 lat. Maleją również światowe zasoby ropy naftowej, z której wytwarza się plastik do produkcji między innymi toreb. 

Praktycznie w każdym sklepie zamiast plastikowej reklamówki lub jednorazowej siatki możemy zakupić torbę papierową, lnianą, kokosową lub z innego materiału pochodzenia naturalnego, który jest biodegradowalny lub w łatwy sposób przetważalny.

Koszt takiej torby waha się w granicach 0,50zł do 5,00zł ale użyć możemy jej wielokrotnie, nie tylko podczas zakupów. Nie jest opłacalne zatem płacić 0,10zł do 2,00zł za reklamówkę lub jednorazową siatkę, która ma znacznie krótszą żywotność od np. lnianej torby.

Obecnie wiele ekologicznych sklepów nie posiada w ogóle plastikowych siatek, a jedynie ich przyjazne dla środowiska odpowiedniki. Sklepy sieciowe lub handmade oferują dizajnerskie wersje lnianych toreb ze śmiesznymi hasłami lub nietypową grafiką. Bardzo wygodnym sposobem na przenoszenie zakupów są również kosze wiklinowe lub plecaki.

Pamiętajmy również o segregacji odpadów, reklamówki oraz jednorazowe siatki można przetworzyć!

<< wstecz
Pełna wersja vivalavita.pl | Informacje

Copyright © VivaLaVita
Login:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się FB