vivalavita - żyj zdrowo

<< wstecz

Osobisty dietetyk

Jutro Światowy Dzień KOTA

Autor: Dietetyk VivaLaVita.pl Izabela Auszadniczek
Ocena: 5

Dzień bez Futra (25 listopada)

Dzień bez Futra

Już od ponad 10 lat w Polsce obchodzony jest Dzień bez Futra, oficjalnie został ustanowiony na IV Ogólnopolskim Kongresie „Teraz Ziemia” w 1994 roku.  Wraz z upływem czasu ilość organizacji i osób wspierających akcję rośnie.  Jej głównym celem jest uświadomienie ludzi, że należy zdelegalizować hodowle zwierząt, które są zabijane dla produkcji futer.

Problem jest bardzo poważny, fermy ze zwierzętami pełnią rolę miejsc porównywanych do obozów koncentracyjnych, zwierzęta trzymane są w złych warunkach, traktowane przedmiotowo i zabijane w sposób okrutny.

Zastanówmy się, czy chcemy ubierać futra zwierząt, które przeszły tak wiele cierpienia i wspomóżmy akcje sprzeciwiając się temu. Noszenie prawdziwych futer już dawno wyszło z mody, teraz fashion jest moda tzw. Eco, promująca naturalne metody produkcji, ekologiczne płótna oraz hand made.

Jednym z konsekwencji zabijania zwierząt dla futer jest wyginięcie wielu ich gatunków, a także zanieczyszczenie środowiska. Chrońmy to co najpiękniejsze - przyrodę i zwierzęta!

<< wstecz
Pełna wersja vivalavita.pl | Informacje

Copyright © VivaLaVita
Login:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się FB