vivalavita - żyj zdrowo

<< wstecz

Osobisty dietetyk

Za 8 dni Światowy Dzień Walki z Otyłością
Data publikacji: 2012-02-10     
Autor: Dietetyk VivaLaVita.pl Katarzyna Fizia
Ocena: 5

Część 3 - Pyszna kolacja na walentynki - Zdrowy Afrodyzjak na Walentynki!

Część 3 - Pyszna kolacja na walentynki - Zdrowy Afrodyzjak na Walentynki!Zaskocz swoją drugą połówkę niesamowitym daniem na kolację walentynkową!


Przedstawiamy najpopularniejsze afrodyzjaki oraz przepisy z ich użyciem. Najsilniejsze działanie afrodyzyjne mają potrawy składające się z kilku różnych afrodyzjaków oraz przede wszystkim dobrze doprawione.

Wśród warzyw najlepszymi afrodyzjakami są: szparagi, seler oraz awokado.

Szparagi
Rzymianie powiadali
„zrób to zanim ugotują się szparagi” czyli do 15 minut. Szeik Umar Ibn Muhammed Al Nefzawi w utworze Aromatyczny ogród z XVI wieku napisał o szparagach: „Smażone z żółtkami w tłustym mleku wielbłądzim i miodzie powodują, iż męski członek jest w pogotowiu dzień i noc”. Jego magiczne działanie przypisywane jest do fallicznego kształtu. Najlepszy efekt widoczny jest po jedzeniu ich przez przynajmniej 3 dni.

Seler
To jeden z najpopularniejszych afrodyzjaków w Polsce. Każdy mężczyzna powinien wiedzieć jak fantastyczne działanie ma na kobiety. To niepozorne warzywo zawiera androsteron, który działa pobudzająco najbardziej na płeć piękną. Można go podawać w postaci pure lub na surowo jako sałatka.

Awokado

Aztekowie nazwali drzewo awokado
Ahuacuatl co w tłumaczeniu oznacza Drzewo jądro. Awokado jest najbardziej odżywczym z warzyw. Posiada pełnowartościowe białko, witaminy C, E, K, H, PP oraz z grupy B, karoteny, a także kwas foliowy, potas, miedź i błonnik. Wykorzystywane jest w  leczeniu niepłodności i impotencji.


Znany jest również kawior, jajka i trufle.

Kawior
Jest afrodyzjakiem tej samej klasy co ostrygi. To wytworny dodatek do szampana. Prawdziwy pochodzi z ikry jesiotra bogatej w potas. Na dworach cesarzy i carów najbardziej elegancką przystawką były cienkie grzanki z kawiorem przykryte płatkami orchidei.

Jajka
Szczególnie przepiórcze uznawane są za afrodyzjak. Są bogatym źródłem białka oraz innych odżywczych składników mineralnych i witamin. Jajko od zawsze było symbolem życia oraz płodności. Jajka powinny być spożywane na miękko aby miały najsilniejsze działanie.

Trufle
Te jadalne grzyby rosnące w Europie w XIX wieku zalecane były przez francuskiego smakosza Brillata-Savarin`a. Jadał je również w charakterze afrodyzjaka Napoleon oraz Casanova. Pisze o nich również Colette w Ziemskim raju podając dokładny przepis na ich przyrządzenie. W 2009 roku w Rzymie za prawie 1 kilogramowy okaz białej trufli na aukcji zapłacono 250 tysięcy dolarów. Przeciętna cena trufli to obecnie około 1000 euro za kilogram.

Do miłosnych dań zaliczamy również potrawy z owocami morza takimi jak ostrygi, małże, krewetki, homary, kraby, mule, przegrzebki, a także wiele ryb jak karp, łosoś, śledź, rekin, tuńczyk.


Zaskocz swoją drugą połówkę niesamowitym daniem na kolację walentynkową!Polecamy walentynkowe potrawy znajdujące się w naszych
Przepisach w zakładce Specjalne - Kuchnia dla zakochanych, a tam m.in.:

Krem z zielonych szparagów – przepis znajdziesz
tutaj.

Krem z białych szparagów na ostro – przepis znajdziesz
tutaj.

Szparagi z pastą jajeczną i szynką – przepis znajdziesz
tutaj.

Szparagi zawijane z szynką parmeńską i dipem – przepis znajdziesz
tutaj.

Makaron w sosie śmietanowym ze szparagami i grzybami– przepis znajdziesz
tutaj.

Chłodnik z awokado – przepis znajdziesz
tutaj.


Jajka z sałatką z awokado – przepis znajdziesz
tutaj.

Jajka z łososiem i pastą kawiorową – przepis znajdziesz
tutaj.


Małże w sosie śmietanowym – przepis znajdziesz
tutaj.

Krewetki czosnkowe – przepis znajdziesz
tutaj.

Świderki z krewetkami – przepis znajdziesz
tutaj.


Serdecznie polecamy!

VivaLaVita - ludzie z pasją!

<< wstecz
Pełna wersja vivalavita.pl | Informacje

Copyright © VivaLaVita
Login:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się FB