vivalavita - żyj zdrowo

<< wstecz

Osobisty dietetyk

Pojutrze Początek Astronomicznej Jesieni
Data publikacji: 2016-05-16     
Autor: mgr Izabela Auszadniczek, Dietetyk VivaLaVita.pl
Ocena: 5

Bezpłatna Konferencja „Dysbioza – diagnostyka i leczenie za pomocą żywienia i probiotyków”, 4.06.2016 r. Szczecin

Bezpłatna Konferencja „Dysbioza – diagnostyka i leczenie za pomocą żywienia i probiotyków”, 4.06.2016 r. Szczecin

W Szczecinie 4 czerwca 2016 roku odbędzie się II Konferencja naukowo-szkoleniową pt.: „Dysbioza – diagnostyka i leczenie za pomocą żywienia i probiotyków”. Jest organizowana przez Zakład Biochemii i Żywienia Człowieka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

Dysbioza jelit to stan, w którym flora bakteryjna jelita jest znacząco zachwiana. Nieprawidłowy stan mikroflory jelitowej może wynikać między innymi ze złej diety,  czy stosowania różnych leków. Dysbioza prowadzi następnie do rozwoju wielu nieprzyjemnych objawów ze strony organizmu. Można tutaj wymienić bóle brzucha, wzdęcia, biegunki, złe samopoczucie i wiele innych.

Dieta jest bardzo ważnym elementem leczenia, ponieważ jest w stanie poprawić stan mikroflory bakteryjnej jelita. Szczególną uwagę zwraca się na probiotyki.

Na spotkanie szczególnie zaprasza się dietetyków i lekarzy, ale również wszystkie osoby, które są zainteresowane podanym tematem. Do głównych zagadnień, które zostaną poruszone podczas konferencji należą między innymi: bariera jelitowa, układ immunologiczny jelit, probiotyki a nerki, czy otyłość zaczyna się od jelit, antybiotykoterapie, stosowanie probiotyków w sporcie, żywienie osób z dysbiozą.

Dodatkowo podczas konferencji odbędą się również warsztaty „Żywienie diagnostyka pacjenta z przerostem flory bakteryjnej jelita cienkiego (SIBO).

Opłaty:

Konferencja jest bezpłatna!

Dokładne miejsce spotkania:

Aula im. Prof. Skoczowskiego  ul. 26 kwietnia 10,  Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Serdecznie zapraszamy!

<< wstecz
Pełna wersja vivalavita.pl | Informacje

Copyright © VivaLaVita
Login:
Hasło:
Nie pamiętasz hasła?
Zaloguj się FB